Ana sayfa PlayStation Sızdırılan Bilgilere Göre FIFA, PES’e Karşı En Çok Oyuncuya Sahip

Sızdırılan Bilgilere Göre FIFA, PES’e Karşı En Çok Oyuncuya Sahip

257
Sızdırılan Bilgilere Göre FIFA, PES'e Karşı En Çok Oyuncuya Sahip

Geçtiğimiz gün sizlere sunduğumuz haberde, Sony’nin My PS4 Life üzerinde yanlışlıkla duyurduğu PS4 oyunlarının oyuncu sayısının ortaya çıktığını bilgilerini paylaşmıştık.

Sızdırılan bilgiler arasında ise en çok ilgi çeken nokta futbol oyunları olan PES ve FIFA oldu. Her ne kadar bu bulgular resmiyet kazanmasa da, büyük oranda doğru olduğuna inanılıyor. Rakamlara baktığımızda FIFA serisinin, bu jenerasyonda PES serisini resmen ezip geçtiğini gördük. FIFA serisinin 32,5 milyon ile en yüksek oyuncu adedina sahip olan oyunu FIFA 18, Konami’ye tabiri caizse oran yapıyor. Çünkü PES serisinin en yüksek oyuncu adedi yalnızca 2,6 milyonla PES 16 oldu. Arada tespit edilen bu büyük farkın kapatılması bir hayli zor gözüküyor.

FIFA ve PES’in Oyuncu Sayıları Ne Kadardır?

FIFA 19‘un oyuncu adedi ise 12,5 milyon olarak açıklandı. Buna karşılık olarak PES 19‘un aktif oyuncu adedi ise ne yazık ki 11,200 binle gerektiğince düşük bir civarda kalmış durumda. Rekabet içerisinde yeni jenerasyonda iyice ezilen PES serisi büyük ihtimalle Xbox One‘da da geriye düşmüştür diye ön görü ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here