Ana sayfa PlayStation PSN İsmi Değiştirdiğinizde Oyun İçi Kayıtlar Siliniyor!

PSN İsmi Değiştirdiğinizde Oyun İçi Kayıtlar Siliniyor!

122
PSN Adınızı Değiştirdiğinizde Oyun İçi Kayıtlar Siliniyor!

Geçtiğimiz günler içerisinde PSN isim değiştirme özelliği hakkında yeni detaylar çıkmıştı. Bazı açıklamalara göre PSN adınızı değiştirince bazı verilerinizi kaybedebilirsiniz.

PSN’nin isim değiştirme özelliği ardından belirtiler yeni verilere göre PSN’de isim değiştirmenin bedeli sandığımızdan daha çok olacak. Yayınlanan bulgular PSN’de isim değiştirdikten sonra oyun içi para sunduğumuz eşyalar, kayıt dosyalarımız, oyundalar yaptığımız ilerlememiz kaybolabilir ya da birtakım oyunların birtakım modları isim değişikliğinden sonra çalışmayabilir. Hatta isim değişikliğinden sonra eski PSN adımızın, arkadaşlarımız doğrulusunda online olarak birtakım oyunlarda gözükebileceği de verdiği bulgular arasında bulunuyor.

PS4 ve Vita’da PSN adı değiştirilince meydana sorunlar çıkabiliyor

İlk değiştirme amacıyla ücret almayan Sony, ardından PS Plus’ı olan oyunculardan 5 dolar, olmayan oyunculardan ise 9 dolar ücret alacak. Ancak belirti edilen sorunların rotaya çıkması halinde oyuncuların gerektiğince çok canının sıkılacağını ön görü edebiliriz. Muhtemelen bu açıklar gelişen yamalarda giderilecektir. Ancak Sony gibi firmanın bu tarz sorunları giderememesi üzücü. PC ve Xbox doğrultusunda böylesine enteresan sorunlar bulunmazken, bunların PlayStation ve PS Vita sahiplerinin başına gelmesi de üzücü olmuş. Eğer PSN adınızdan biraz bile memnunsanız, adınızı değiştirmemenizi öneriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here