Ana sayfa PlayStation PlayStation’a Yüksek Fiyatlar Nedeniyle Soruşturma Açıldı!

PlayStation’a Yüksek Fiyatlar Nedeniyle Soruşturma Açıldı!

80
PlayStation'a Yüksek Fiyatlar Nedeniyle Soruşturma Açıldı!

Geçtiğimiz aylarda ülkemizde yaşanan dolar ve euro kur krizi sonrasında birçok teknoloji içerikleri fiyat artışına koşmuştu. Tabi bu durumda donanım ve oyun fiyatları oyuncuları bir hayli üzmüştü. Oyunlarda aşırı fiyat artışına koşan Sony‘a ise ülkemizden dava açıldı.

PS4 üzerinde uzun süredir ideal fiyatlarla oyun alan konsol sahipleri şu sıralar biraz zorluk yaşıyorlar. Hem kutulu hem de dijital doğrultuda oyun fiyatları ciddi oranda yükselmiş halde. Bu fiyat artışının “gereğinden” dahada yüksek olduğuna kanısına varen oyuncular ise durumu Sony Eurasia Pazarlama’yı şikayet etmekle buldular. Bu şikayetlerin sonucundaysa Ticaret Bakanlığı oyun fiyatlarını araştırma kararı aldı.

PS4 Oyun Fiyatları Bakanlık Tarafınan İncelemeye Alınacak

Aşağıda paylaşmış olduğumuz tweet üzerinde görülebileceği üzere, oyuncular fiyatların alım gücünün çok üzerinde olduğunu söyleyerek boykot kararı almışlardı. Uzun süredir devam edecen e-posta ve e-devlet şikayetleri de sonucunda yanıt bulmuş gibi görünüyor. Genellikle AAA oyunların 469 TL üzerinden satılıyor olması PS Store’u cazip bir oyun marketi olmaktan çıkarmıştı.

Ticaret Bakanlığı ise bu şikayetler üstüne harekete geçerek, Sony Eurasia doğrulusunda dağıtımı ve satışı oluşturulan Red Dead Redemption 2, NBA 2K19, FarCry 5, God of War gibi oyunların Eylül – Ekim tarihlerinde pazar normallerinin çok üzerinde satıldığı iddasını inceleyecek.

PlayStation'a Yüksek Fiyatlar Nedeniyle Soruşturma Açıldı!

Burada “iddia” kelimesini bilerek kullanıyoruz zira şimdilik araştırma başlamamış halde ki resmi belgede de bu ifade kullanılıyor. Oyuncuların şikayetlerini dinleyen bakanlık şayet fiyatların aslında de pazar fiyatlarının üzerinde olduğuna karar verirse büyük ihtimalle ciddi cezalar Sony Eurasia’yı bekliyor olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here