Ana sayfa PlayStation P.T.’yi “Oynamanıza” Engel Olacak Güncelleme Yayınlandı

P.T.’yi “Oynamanıza” Engel Olacak Güncelleme Yayınlandı

485
P.T.'yi

Konami tarafından yapılan ve P.T.’nin PS4 sürümüne getirilen 1.01 güncellemesi ile oyunun oynanılmasına engel olundu.

Oyun dünyası, tarihi vakitsince çoğu ilginç hadise yaşamıştır ama P.T.’nin pazara ‘sürülemeyiş’ vakitci ve devamında olanlar gibisi az görüldü. Hideo Kojima’nın büyük bir kavga neticesi Konami’den ayrılmasına sebep olan P.T.’ye seneler sonra gelen güncellemenin tek bir fonksiyonu var: Oyunu çalıştırmamak.

2014 senesinde aşağı yukarı 1 saatlik bir demo olarak yayınlanan P.T., tarihin en iyi korku oyunlarından biri olmasını beklerken sırra kadem basmıştı. Kojima Productions doğrulusunda tasarlanan oyun, Kojima ile Konami’nin papaz olması neticesi rafa kaldırılmıştı. Bir vakit sonra PSN’den de silinen oyunu bundan sonra yükleyebilmeniz de olası değil.

Dün PS4’te oyunu halen yüklü tutan oyuncular, oyuna yeni bir güncelleme yaklaştığını görünce fazlasıyla heyecanlandı. 1.01 güncellemesinde hata düzeltmeleri bulunduğu belirtiliyordu. Fakat güncellemeyi yükleyen oyuncular, oyunun bir daha hiçbir şekilde çalıştırılamadığını belirtti.

IGN yetkilileri Konami’ye ulaşmaya çalışsalar da yetkililer rastgele bir yorum gerçekleştirmekten kaçınmış. Muhtemelen Kojima ile dava hususu olması sonrasında, meşru bir tedbir olarak oyuna olan erişimi engellemeyi hedefliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here