Ana sayfa Çıkacak Oyunlar Battlefield 5, II. Dünya Savaşı’na Çok Farklı Bir Görünüm Verecek!

Battlefield 5, II. Dünya Savaşı’na Çok Farklı Bir Görünüm Verecek!

264
BF5 2. Dünya Savaşı'na Çok Farklı Bir Görünüm Verecek

EA DICE, en son çıkardığı Battlefield 1 ile I. Dünya Savaşı modunu sunmuştu. Şimdi de Battlefield 5 ile tarihi farklı bir perspektiften anlatmaya devam edecek gibi.

Battlefield 1 çok iyi bir hikâye moduna sahipti. Farklı harp hikâyelerini bizi de balçık ve kana bulayarak aktarmıştı. Fakat bunu yapar iken çoğunluk yerine şahsi öyküler bize aktarılmıştı. Yani harpın bütününü görmekten çok bireylerin yaşadıklarına şahitlik etmiştik. Gerçekliği ortamında barındırsa da tabii ki bir oyundan bekleyebileceğiniz gibi “tek kişilik orduları”, tank harplarını, abartılmış patlamaları da eklemesiyle gerçek olmaktan biraz uzaklaşmıştı.

BF5 2. Dünya Savaşı'na Çok Farklı Bir Görünüm Verecek

İkinci Dünya Savaşı insanların değişik değişik yorumladıkları bir harp bulunduğu amacıyla EA’in bu vakası nasıl ele alacağını beklemek her vakit heyecanlı olmuştur. Birinci Dünya Savaşı’nı husus alan Battlefield 1 ile eski anlaşmalar uğruna binlerce insanın öldürüldüğü ele alınmıştı. Devam derecesindeki bu oyunda ise İkinci Dünya Savaşı iyiyle kötünün harpı olarak ele alınmış durumda. Mesela itilaf kuvvetleri iyi bir gaye uğruna harptıklarını bilirken Nazilerin insanlıkla hiçbir ilgisi olmayan büyüyen bir güç oldukları aktarılmış. Oyunlar uzun bir süredir bu öykü çizgisinden sapmış değiller.

BF5 2. Dünya Savaşı'na Çok Farklı Bir Görünüm Verecek

Olayın bütününü ele almaktansa şahsi tecrübelerle yürüyen Battlefield 5 bu gayela değişik bir bakış açısı getirmekte. İkinci Dünya Savaşı’ndaki fikirlerin ve betimlemelerin aksine Battlefield 5, düşman hattındaki bir tankta mahsur kalmış bir komutanın deneyimini yansıtmayı tercih etmiş. Oyunda Churchill’in o vakitlardan kalma niteliği düşük ses kayıtlarını duymuyor ya da Hitler’in adının geçtiğini görmüyorsunuz. İkinci Dünya Savaşı fikirler ve görüşler yönünden daha yoğun bir harp olsa da Battlefield 5’in standardın dışındaki bu yaklaşımı oyuncular amacıyla daha değişik bir oyun ve harp deneyimi sunacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here