Ana sayfa Steam Oyun Oynayarak Steam Parası Nasıl Kazanılır?

Oyun Oynayarak Steam Parası Nasıl Kazanılır?

178
Oyun Oynayarak Steam Parası Nasıl Kazanılır?

Steam’ın oyunlarına ücret vermek istemiyorsanız tam yerindesiniz. Steam üzerinden topladığınız envanterlerle yeni oyunlar satın alabiliyorsunuz. Peki ama nasıl? İşte sorunuzun cevabı aşağıda.

Steam‘de oyun oynarken bazı durumlarda ekranınızın sağ altında detaylı başarım bildirimleri yaklaştığını görmüşsünüzdür. Ve bu başarımların bazıları ise sizlere Steam envanterinize eklenecek bir şekilde koleksiyon kartları veriyor. Eğer ki bu kartları biriktirmek ya da civar atlamak gibi bir derdiniz yoksa, Topluluk Pazarı‘nda satışa çıkararak cüzdanınıza Steam parası ekleyebilirsiniz.

Öncelik ile ilk yapmanız gereken Steam Guard‘ı hesabınızda aktif etmek. Bunu dilerseniz Steam programı üzerinden gerçekleştirebilir, dilerseniz de buraya tıklayarak alakalı sayfaya gidebilirsiniz. Önemli bir not: Topluluk sektöründe ürün satmadan en az 15 gün evvelce Steam Guard aktifleştirilmiş olmalı. Aksi taktirde 15 gün beklemeniz gerekiyor.

Evet şimdi Steam Guard’ı aktif ettiyseniz şimdi her şey hazır oldu demektir. Steam programında sağ üstteki kullanıcı adınıza tıklayın ve Profilimi Görüntüle sekmesine tıklayarak alakalı sayfaya gidin.

Oyun Oynayarak Steam Parası Nasıl Kazanılır?

Yukarıda işaretlediğimiz Envanter sekmesine tıklayarak Steam envanterinize ulaşalım. Burada daha evvelce kazanmış olduğunuz koleksiyon kartlarına ulaşacaksınız. Ve hemen öğelerinize bir göz atınız; satılamayan öğelerde genellikle ‘Pazarlanamaz’ şeklinde bir ibare yer alacaktır. Eğer öyle bir ibare yoksa kartımızı derhal satışa sunabiliriz. Öncelik ile satmak dilediğiniz karta tıklayın ve ‘Topluluk Pazarında Görüntüle’ diyerek alakalı satış sayfasına ulaşın. Hemen altındaki ‘Sat’ düğmesini daha sonra kullanacağız.

Oyun Oynayarak Steam Parası Nasıl Kazanılır?

Bu sayfada kartınızın daha evvelce ne kadara satıldığına göz atabilirsiniz. İster tok satıcıyı oynar üst baremden fiyat verirsiniz, dilerseniz de en düşük fiyatı verip derhal satılmasını sağlarsınız. Genellikle ay sonlarında 1 aylık koleksiyon kartınızı satmak ve hesabınıza patır patır paraların düşmesini izlemek müthiş bir zevk. Çok oyun oynayan biri amacıyla her ay en az 1-2 bedava oyun demek oluyor bu. Sonuç olarak daha çok oyun oynamak amacıyla de bir motivasyona sahip olmuş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here