Ana sayfa Mobil Samsung’un Yeni Oyun Telefonu Geliyor!

Samsung’un Yeni Oyun Telefonu Geliyor!

57
Samsung'un Yeni Oyun Telefonu Geliyor!

Daha önce de adından çokça bahsedilen ama bir türlü bilgilerine ulaşamadığımız Samsung‘un yeni oyun telefonu hakkında nihayet yeni bilgiler çıkmaya başladı.

Mobil oyunculuğun doruk yapmasıyla beraber hayatımıza ‘oyun telefonu’ kavramı iyiden iyiye dahil olmuş oldu. Genellikle Razer ve Xiaomi’nin bu hususta attığı adımların sonrasında başka telefon üreticilerinden de benzer haberler gelmeye başladı. Son olarak da birkaç ay evvelce Samsung’un yeni bir oyun telefonu üstünde çalıştığına dair birtakım haberler çıkmıştı ve bu haberler büyük merak uyandırmıştı.

Samsung'un Yeni Oyun Telefonu Geliyor!

Gelen ilk haberlere göre Samsung gerçekte gerektiğince uzun süredir bu oyun telefonu projesi üstünde çalışıyor. Üstelik iddialara göre istikbal oyun telefonu amacıyla Samsung, telefona özel S-GPU geliştiriyor. Şirketin 2015 senesinden beri hem yeni GPU’lar hem de oyun telefonu amacıyla çalışmalar yaptığı biliniyor. Hem de Samsung’un bu hususta ARM ve grafik dünyasının eksper ismi Dr. Chien-Ping Lu ile anlaşmaya ulaştığı ifade ediliyor. Bu sayede Samsung’un akıllı telefon geliştirmede bir civar daha atlamış olacağı düşünülüyor.

Şirketin oyun telefonunun, teknik özellikler bakımından gerektiğince başarılı olacağı düşünülüyor. Bunun yanısıra telefonun fiyatının çok da ideal olmayacağı ifade ediliyor fakat bildiğiniz üzere bundan sonra ‘ideal fiyatlı telefon’ gibi bir beklentimiz kalmadığından bu habere çok şaşırmadık. İlk tahminler ise cihazın fiyatının 1.500 dolar civarlerini dahi görebileceği yönünde. Fakat bu kadar yüksek fiyatlı bir ürünün tercih nedeni olup olamayacağı, Samsung amacıyla zorlu bir konu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here