Ana sayfa Oyun Red Dead Redemption 2’de Kaç Geliştirici Çalıştırıldı?

Red Dead Redemption 2’de Kaç Geliştirici Çalıştırıldı?

365
Red Dead Redemption 2'de Kaç Geliştirici Çalıştırıldı?

Amerikan oyun haber sitesi olan play4.uk‘un verdiği habere göre, oyun dünyasının merakla beklediği Red Dead Redemption 2’nin yapım aşamasında kaç kişi ile çalıştığı belirtildi.

Açıklanan verilere devasa oyunun yapımında 3.023 şahıs çalışmış. Sekiz senedir geliştirildiği söylenen oyun amacıyla sekiz ayrı stüdyoya göre verildi. Yüz binlerce animayon ve seslendirme metninin yanısıra meydana koyulan o kadar dizayn ve daha fazlasına 26 Ekim tarihinde kavuşacağız. Son senesinin en iyi oyununu geliştirmeyi başaran Rockstar Games, ayrıntı konusu ile ilgili takıntılı bir ekip bulunduğu amacıyla Red Dead Redemption 2’de çok ayrıntılı bir dünya göreceğimizi ön görü ediyoruz.

Red Dead Redemption 2 Ne Zaman Çıkıyor?

GTA 5’in ayrıntı civarını tabiri caiz ise tavana çıkartan geliştirici ekip, birtakım ayrıntıların oynanış mekanikleri ve açık dünyada kaybolacağını bile bile oyuna eklemişti. İlk oyundan tanıdığımız Dutch çetesine bağlı Arthur Morgan’ın öyküsünü göreceğimiz oyunda genel itibariyle bir kaçış hikayesine şahit olacağız.

İlk oyuna nazaran büyük değişimler sahibi olan yeni oyun, başka firmalara “açık dünya oyun nasıl yapılır?” sorusunun cevabını da vermiş olacak. Sadece PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına çıkan oyunun araştırma puanlarının kaç olacağını merak ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here