Ana sayfa E-Spor CS:GO’da Hile Yapan Hintli Oyuncu’nun Cezası Belli Oldu!

CS:GO’da Hile Yapan Hintli Oyuncu’nun Cezası Belli Oldu!

222
CS:GO'da Hile Yapan Hintli'nin Cezası Belli Oldu!

Asya’da gerçekleştirilen “Zowie Asisa ExtremesLand” turnuvasında, CS:GO mücadelesi devam ederken Hintli oyuncu hile yaparken yakalandı. Verilen ceza ise çok ağır oldu.

Zowie Asisa ExtremesLand‘de yaşanan ‘hack‘ skandalının yankıları sürüyor. Dün Forsaken adlı Hintli oyuncunun hack yapar iken yakalandığı anları paylaşmıştık. Haberimize derhal aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta itibarı ile resmen bir infiala sebep olan Nikhil ‘forsaken’ Kumawat, takımının turnuvadan elenmesine ve OpTic takımının tamamiyle parçalanmasına sebep olmuştu. Esports Bütünlük Koalisyonu (EIC) bugün itibarı ile yaptığı açıklamayla Kumawat’ın 5 sene süresince hiçbir müsabakada yer alamayacağını resmen duyurdu.

CS:GO'da Hile Yapan Hintli'nin Cezası Belli Oldu!

Komite doğrulusunda oluşturulan açıklamada, savunmasının alınabilmesi Kumawat’a ulaşılmaya çalışıldığı fakat Hintli oyuncudan hiçbir şekilde cevap alınamadığı belirtildi. Komiteye ispat sunması, kendisini savunacak argümanları varsa bunları belirtebilmesi amacıyla fırsat tanımak istediklerini bildiren EIC, oyuncudan cevap gelmemesi neticesinde ‘suçunu kabul ettiği’ kanaatine vardıklarını belirtti.

Olayın basına yansıması ardından tüm sosyal medya hesaplarını kapatan Kumawat, böylelikle profesyonel oyun dünyasından belki de edebiyete dek uzak kalacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here