Ana sayfa Sinema/TV Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (7 Aralık 2018)

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (7 Aralık 2018)

143
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (7 Aralık 2018)

Aralık ayının ilk haftasında hangi filmler vizyona girdi? İşte sizler için hazırladığımız komediden aksiyona, korkudan drama kadar bulabileceğiniz film listemiz aşağıdadır.

ŞAMPİYON

Vizyon tarihi: 7 Aralık 2018 (2s 9dk)
Yönetmen: Ahmet Katıksız
Oyuncular: Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan
Tür: Dram, Biyografik
Ülke: Türkiye

Şampiyon, efsane yarış atı Bold Pilot yardımıyla bir araya gelen Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki büyük aşkın öyküsünü husus ediyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, Türk atçılığının mühim ismi Özdemir Atman’ın sahibi bulunduğu Bold Pilot, at yarışı ile ilgilenmeyenlerin bile sevgisin kazanan bir attır. Bold Pilot ve onun sürekli jokeyi Halis Karataş beraber unutulmaz başarılara imza attı.

İkilinin 1996 senesi Gazi Koşusu’ndaki 2:26:22’lik rekoru hala geçilemedi. Bold Pilot başka bir başarısı da Halis Karataş ve Begüm Atman’ın bir araya gelmesine vesile olması. Ünlü jokey ve Begüm Atman arasındaki destansı aşkın husus edildiği filmin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturuyor.

Senaryosunu Katıksız ile Serkan Yörük’ün kaleme aldığı filmde ünlü jokey Halis Karataş’a Ekin Koç, Begüm Atman’a ise Farah Zeynep Abdullah yaşam veriyor. Türkiye Jokey Kulübü eski başkanlarından Özdemir Atman’ı ise usta oyuncu Fikret Kuşkan canlandırıyor.

KAFALAR KARIŞIK

Vizyon tarihi: 7 Aralık 2018 (1s 35dk)
Yönetmen: Yücel Yolcu
Oyuncular: Atakan Özyurt, Bilal Hancı, Fatih Yasin
Tür: Komedi
Ülke: Türkiye

Kafalar Karışık, evlenebilmek amacıyla kız arkadaşının kayıp babasını bulmaya çalışan genç bir adam ve arkadaşlarının öyküsünü anlatıyor. Atakan’ın sevgilisi Buse ile mutlu bir birlikteliği vardır. Çift ilişkilerini evlilikle taçlandırmak ister. Zengin bir kadın olan Buse’nin dedesi ise bu evliliğe razı gelmez. Atakan ne yaparsın yapsın Buse’nin dedesini ikna edemez. Böyle olunca geriye tek deva Buse’nin yıllardır kayıp olan öz babasının bulmak kalır. Müstakbel kayınpederini bulmak amacıyla serüven dolu bir yola koyulan Atakan’a bu serüvende yakın arkadaşları Fatih ve Bilal eşlik eder.

Kafalar Karışık filminin başrollerinde sosyal medyada çektikleri videolarla ismini duyuran Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Yücel Yolcu’nun oturduğu filmin kadrosunda Metin Akpınar, Cihan Ünal, Erkan Can, Güven Kıraç, Nilgün Kasapbaşoğlu, Zuhal Yalçın, Ruhi Sarı, Erhan Yazıcıoğlu, Selahattin Taşdöğen ve Burak Tamdoğan gibi Türk sinema ve tiyatrosunun usta oyuncuları, Türk Pop Müziğinin dev isimleri Yıldız Tilbe ve Funda Arar, sosyal medya üzerinden yayınladığı müzik videoları ile ilgi çeken oyuncu ve şarkıcı Feride Hilal Akın ve sosyal medyanın ünlü YouTuberları da yer alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini ise “Mustang” filmi ile Oscar mükafatına aday gösterilen Ersin Gök üstleniyor.

ÖLÜMCÜL MAKİNELER

Vizyon tarihi: 7 Aralık 2018 (2s 8dk)
Yönetmen: Christian Rivers
Oyuncular: Hera Hilmar, Hugo Weaving, Robert Sheehan
Tür: Bilimkurgu, Macera, Aksiyon
Ülke: ABD

Ölümcül Makineler, büyük bir yıkımın sonrasında kurulan yeni düzende hayatta kalmaya çalışan insanların öyküsünü husus ediyor. Medeniyeti yok eden büyük felaketin sonrasında seneler geçmiştir. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. İnsanlar kendilerine yeni bir hayat şekli geliştirmiştir. Yeryüzünde hareket eden büyük şehirler, dünyada dolaşarak daha ufak olan kasabaları vahşice yağmalamaktadır.

Tom Natsworthy, yürüyen büyük şehirlerden olan Londra’nın alt sınıfındandır. Tehlikeli kaçak Hester Shaw ile karşılaşan Tom Natsworthy bundan sonra hayatta kalmak amacıyla savaşmak zorundadır. Bu iki değişik insan hayatlarının değişmesine namacıyla olan bir ittifak kurar. Yollarının kesişmesi beklenmedik olan bu ikilinin kurduğu olasılık dışı ortaklık, dünyanın kaderini değiştirecektir.

SİHİRBAZIN BALONLARI

Vizyon tarihi: 7 Aralık 2018 (1s 37dk)
Yönetmen: Andrés Couturier
Oyuncular: Lily Collins, Toby Kebbell, Ian McShane
Tür: Animasyon, Macera
Ülke: Meksika, İngiltere

Sihirbazın Balonları, Terry ismindeki bir çocuğun maceralarını husus ediyor. Kötü büyücü Grump, bütün insanlığı etkileyecek bir büyü yapar. Büyü resmen insanların gülüşlerinin çalışmasına, eski kahkaha dolu sevinçli günlerin geride kalmasına namacıyla olur. Terry, herkesi eski neşesine kavuşturmaya kararlıdır ve bunun amacıyla krallığa büyüyü aramaya gider. Çıktığı bu yolculukta Terry, önüne çıkan acayip yaratıkları atlamalı ve zor haldeki Prenses Dawn’a yardım etmelidir. Andres Couturier’in yönetmen koltuğunda oturduğu animasyon türündeki filmin senaryosunu Jim Hecht kaleme alıyor.

ŞEYTAN GEÇİDİ ENHARA

Vizyon tarihi: 7 Aralık 2018
Yönetmen: Onur Aldoğan
Oyuncular: Hakan Yusufoğulları, Yasemin Yıldız, Irmak Karakoç
Tür: Korku, Gerilim
Ülke: Türkiye

Şeytan Geçidi Enhara, bilmedikleri bir yerde uyanan 8 bireyin öyküsünü husus ediyor. Birbirini tarif edmeyen 8 kişi, uyandıklarında kendilerini terk edilmiş bir binanın içersinde bulur. Farklı katlarda ve değişik odalarda uyanan insanların, buraya nasıl ve kim doğrulusunda getirildiğine dair hiçbir fikri yoktur. Başlarına gelenlere mana vermeye çalışan bu 8 kişi, binanın ortamında kendilerinden diğer birilerinin olmasından da habersizdir.

Tek başına olduklarının düşündükleri binada dolaşmaya başlayan insanlar, birbirlerini görmeye başlar. Hepsi aynı belirsizlik ortamındadir. Neden orada oldukları ile ilgili bir şeyler bulmak amacıyla amansızca dolaşan insanlar, buradan kurtulabilmek amacıyla beraber hareket etmeye karar verir. Ancak onların bilmediği bir şey vardır. Bulundukları binada onların peşinde olan bir varlık vardır. Binadan çıkmanın yolunu arayan insanları kendilerini yakalamaya çalışan varlıktan kurtulmak amacıyla zorlu bir mücadele verir.

Onur Aldoğan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu korku, stres türündeki filmin oyuncu kadrosunda Hakan Yusufoğulları, Yasemin Yıldız Gürler, Ali Burak Küçük, Tayfun Turhan, Nehir Karakoç, Melike Değirmenci gibi isimler yer alıyor. Uras Zafer Özdemir’in senaryosunu kaleme aldığı filmin yapımı HM Productions’a ait.

DON KİŞOT’U ÖLDÜREN ADAM

Vizyon tarihi: 7 Aralık 2018 (2s 13dk)
Yönetmen: Terry Gilliam
Oyuncular: Adam Driver, Jonathan Pryce, Stellan Skarsgård
Tür: Macera, Dram
Ülke: İspanya, Belçika, Fransa, Portekiz, İngiltere

Don Kişot olduğuna ikna olmuş olan ihtiyar ve sanrılı bir adam, reklamcılık müdürü Toby’nin, itimat edilir refakatçisi Sancho Panza olduğuna inanır. İkili, çağdaş 21. asır Londra’sı ve büyülü 17. asır La Mancha’sı arasında vakitte gidip gelişlerle dolu garip bir yolculuğa çıkar. Yavaş yavaş, tıpkı ünlü Roman karakteri gibi, Toby de sanrılı dünyaya kapılır ve hayalleri gerçeklerden ayıramaz hale gelir. Hikaye, Toby’nin Don Kişot’un rolünü üstlenmesiyle fantazmagorik ve duygusal bir ebat yakalar.

SON ÇIKIŞ

Vizyon tarihi: 7 Aralık 2018 (1s 33dk)
Yönetmen: Ramin Matin
Oyuncular: Deniz Celiloğlu, Ezgi Çelik, Pınar Töre
Tür: Komedi, Dram
Ülke: Türkiye

Tahsin, çalışma saatleri 9-6 olan bir ofiste çalışmaktadır. Hayatından bezmiş ve sabrının sonuna gelmiş olan Tahsin, her şeyi geride bırakıp Akdeniz sahillerine yerleşmeye karar verir. Her şeyini toplayıp umut dolu bir yolculuğa çıkar. Fakat hiçbir şey olanladığı gibi gitmez ve bu macera saçma ve komik bir kabusa döner. İstanbul’dan ayrılmak için her yolu deneyen Tahsin bir türlü amacına ulaşamaz.

Ramin Matin’in yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmin başrollerini Deniz Celiloğlu ve Ezgi Çelik paylaşıyor.

PARANIN KOKUSU

Vizyon tarihi: 7 Aralık 2018 (1s 43dk)
Yönetmen: Ahmet Boyacıoğlu
Oyuncular: Murat Kılıç, Şevval Sam, Emrah Kolukısa
Tür: Dram
Ülke: Türkiye

Taksi şoförü olan Mehmet işi yardımıyla her gün birbirinden değişik insanla tanışır. Taksisine binen insanların yaptıklarını arkadaşları Metin ve Adnan’a izah eden Mehmet, taksiye kamera koymaya karar verirler. Ankara’ya çapkınlığa gelen varlıklı bir adamına şantaj yapan Mehmet ve arkadaşları aldıkları para ile çevresindeki insanlara yardım eder. Her şey kontrolleri altında ilerlerken mafya-derin devlet olarak tariflenebilecek bir örgüte ait dosya takside unutulunca Mehmet, Adnan ve Metin kendilerini bilmedikleri bir maceranın ortamında bulurlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here