Ana sayfa Mobil Nintendo’nun Tahtını Elinden Alacak Smach Z 2019’da Geliyor

Nintendo’nun Tahtını Elinden Alacak Smach Z 2019’da Geliyor

62
Nintendo'nun Tahtını Elinden Alacak Smach Z 2019'da Geliyor

Nintendo 3DS’in en büyük rakibi olarak gösterilen Smach Z mobil oyun konsolunun, 2019 yılı içerisinde piyasaya sunulması bekleniyor.

Konu mobil oyun konsolu bulunduğunda Nintendo 3DS tartışmasız akla ilk üründür. Ancak bu hal kısa vakit içersinde değişebilir. Zira son derece iddialı donanım özelliklerine sahip olan Smach Z mobil oyun konsolu, 2019 senesi ilk haftalarında üretime geçecek.

Smach Z, AMD Ryzen Embedded ve Radeon Vega 8 teknolojisi yardımıyla mobil oyun konsolu bulunduğunu unutturacak bir performans ve grafik niteliği vadediyor. Hem de 8GB+8GB çift kanal DDR4 RAM’i ve 256GB dahili depolama kısmı da ilgi çeken başka detaylar.

Nintendo'nun Tahtını Elinden Alacak Smach Z 2019'da Geliyor

Aslına bakacak olursanız Smach Z bir süredir ortalıkta dolanıyordu fakat şimdilik fon toplamaya çalıştığı ve geliştirilme adımında bulunduğu amacıyla göz önünde değildi. Ancak geliştirici, 2019 senesi ilk haftalarında cihazın üretime geçeceğini bildirdi.

Cihaz, 6 inçlik gerektiğince büyük bir ekrana sahip olacak. Dolayısı ile en azından kağıt üstündeki özelliklerine bakacak olursak Smach Z’nin Nintendo 3DS’e ciddi bir rakip olacağını söyleyebiliriz. Ancak bu noktada fiyat faktörünü de göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

Smach Z nerdeyse bir mini oyun bilgisayarı donanımına sahip. Ancak bu özellikler kullanıcılar ile 1000 dolarlık bir fiyat etiketi ile buluşacak. Mobil oyuncuların bu fiyata bir amiral gemisi akıllı telefon alabileceklerini düşünecek olursak cihazın nasıl bir satış performansı göstereceğini bekleyip görmemiz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here