Ana sayfa Fortnite Fortnite Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Yöntem!

Fortnite Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Yöntem!

115
Fortnite Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Yöntem!

Battle Royal oyun dünyasında liderlik koltuğunu PUBG’den devr alan Fortnite, hakkında bilinmesi gerek 5 yöntem göstereceğiz.

Battle Royal serüveni içerisinde PUBG ile Fortnite kapışması devam ediyor. Ancak Fortnite, PUBG ile açık ara lider konumunda bulunmaktadır. Bugün Klavyesiz.com ekibi olarak sizlere Fortnite’a yeni başlayan arkadaşlarımız için 5 yöntem göstereceğiz.

FORTNİTE’A AMAÇ NEDİR?

Fortnite Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Yöntem!

Oyuna ilk kez benim yaptığım gibi hiçbir şey bilmeden girerseniz, domdom kurşununu alnınıza Yemeniz çok büyük bir olasılık. Oyundaki bir numaralı hedefinizin ölmemeye çalışmak ve öldürebildiğiniz kadar insan öldürmek. Etliye, sütlüye karışmadan oynayayım diyorsanız bir yer bulup gizlenebilirsiniz ama her an birisi sizi bulup öldürebilir; bu olsılığı de gözden çıkarmayın.

Oyunda kaçmanız lüzumen şeylerden birisi de The Storm; yani fırtına. The Storm, sizin güvenilir bir yere girmenize sebep olacak sıksık bir tehdittir. Genellikle bulunduğu yerde bekleyen oyuncuların periyodik olarak hareket etmesini isteyen bu fırtınaya yakalanırsanız, sıhhat çubuğunuzdan bir hayli bir alanı kaybedebilirsiniz.

LOOT NEDİR VE NASIL BULUNUR?

Fortnite Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Yöntem!

Battle Bus’tan atladıktan ileri ilk önceliğiniz, ilk ganimetinizi bulmak ya da bulmak amacıyla bir mekan bulmak olmalı. Loot’lar, siz Battle Royale’in içersinde iken size yardımcı olacak şeylerdir. Bütün bu eşyalar dünyanın her yerinde, çoklıkla eskiden inşa edilmiş yapıların yakınında ya da içersinde bulunabilir. Özellikle, daha seyrek unsurlar içerebileceğinden özel loot sandıkları amacıyla de bir göz atmanız lüzumebilir. Nitekim oyundaki tecrübeniz arttıkça, iyi oyuncuları birbirinden ayıran en mühim öğenin eşyaları kullanma becerileri bulunduğunu anlayacaksınız.

SAVAŞ OYUNLARINA HAKİMSEN ŞANS SENDE DEMEKTİR

Fortnite Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Yöntem!

Fortnite, özünde bir harp oyunu. Bu yüzden bu alanda biraz tecrübe sahibi olanlar bu oyunu çok daha rahat oynayabilirler. Headshot gerçeklştirmeyi da öğrenmeniz lüzum zira headshot yapmak, natural olarak oyunda rakiplerinize daha çok hasar verecektir.

OYUN İÇİNDE YAPI MALZEMESİ TOPLAYIN

Fortnite Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Yöntem!

Oyunda bir noktadan sonra biraz odun, tuğla ya da metal toplamanız lüzumebilir. Bu malzemeleri haritanın her yerinde bir kazma aracılığı ile elde edebilirsiniz. Savaş yarılanana kadar her bir malzemenin en az 100 parçasını almayı hedefleyin. Çünkü kendi binanıza sahip olmak Fortnite’de başarılı olmak amacıyla bir hayli lüzumli.

PEKİ YA FORTNİTE NEDİR?

Fortnite Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Yöntem!

Fortnite, Epic Games doğrulusunda geliştirilen fakat grafikleri yönünden pek de ‘epik’ durmayan keyifli bir çok oyunculu oyun. Fortnite, pazara sürüldükten kısa vakit sonra, PUBG’nin de başarısından etkilenerek, oyuna ‘Battle Royale’ isimli keyifli bir mod da eklendi. Bu vesile ile Fortnite, bedava ve alışkanlık yapan bir oyun olarak oyun dünyasına kısa vakitde giriş yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here